Final Fantasy 3 – כאשר הקסם נעלם לנצח

/
/
/
17 Views

לפני עידן ועידנים, יצורים מרושעים יצרו יצורים רבי עוצמה בשם אספר, ושחררו אותם אחד נגד השני. הקרבות שהתקבלו הותירו את עולמם הריסות רועשות. האגדה מספרת, האספרים השמידו את עצמם ואת רוב האנושות. הקסם נעלם לנצח.

מאות שנים חלפו ועולם רציונלי קיים כעת עם אספר שחי רק במיתוסים, עד שנחשף מוצק אחד קפוא מאז המלחמות העתיקות. פתאום יש דיווחים על התקפות קסומות על אזרחים. קומנדו אימפריאליים משגרים פשיטות באמצעות כלי נשק MagiTek המונעים על ידי קסם. ברור שהקסם חי והעולם שוב בסכנה. מי או מה עומד מאחורי הגילוי מחדש והפריסה מחדש של הכוח האגדי הזה? אילו תוכניות כאוטיות קיימות שימיטו הרס על העולם המסודר הזה?

Final Fantasy III הוא אחד ממה שרבים מחשיבים כקלאסיקות למשחקי ז'אנר RPG. שוחרר בתור Final Fantasy III עבור ה-SNES בשנת 1994, זהו למעשה הפרק השישי של סדרת Final Fantasy הפופולרית ביותר שהופקה על ידי Squaresoft. המשחק מתרחש כ-1000 שנים לאחר סיומה של מלחמה גדולה בשם "מלחמת הקוסמים" אשר הסירה את הקסם מעל פני העולם.

זהו RPG טיפוסי המבוסס על תורות, כאשר לשחקן יש שליטה על למעלה מ-15 דמויות שניתן לשחק בהן כל אחת עם החוזקות והחולשות שלו וסגנונות לחימה וסיפורים שונים לספר. הדמות הראשית היא נערה צעירה חצי אנושית חצי אספר שמנסה למצוא את מקומה בעולם שנקרע ממלחמה. הנבל הראשי בסיפור הוא אחד הנבלים הצבעוניים ביותר בסדרת Final Fantasy, ליצן די מצחיק בשם קפקה.

מצטרפים איתו עוד כמה נבלים בסגנון צבאי עם תפקידים פחותים ואפילו כמה NPC שמסתבכים. ישנם טוויסטים רבים בעלילה הכוללים סצנות חתוכות הכוללות דמויות המאפשרות לשחקן להרגיש "בזמן אמת" עם הסיפור. לדמויות יש "ביטויים" שאמנם הם מאוד בסיסיים, אבל מעבירים לשחקן את הנושא הכללי של כל סצנה. לדעתי, המשחק הזה מושלם לשחקן שרוצה לראות כמה מהטובים שהיו ל-SNES להציע מבחינת משחקי RPG.

משחק:

בכל הנוגע למשחקים ל-SNES, יש רק 1 או 2 משחקים אחרים מרתקים כמו Final Fantasy III. כל האלמנטים שהופכים את המשחקים האחרים בסדרה למהנים נמצאים כאן. השחקן יכול לשנות את שמות כל הדמויות במשחק כולל הזימון הנוכח תמיד (הנקרא Espers ב-FFIII).

ישנם מספר רב של משימות צד במשחק המשתנות בדרגת קושי מקל לקשה מבחינת זמן ומעורבות עד להשלמתו, ורמת המחויבות הדרושה להשלמת המשחק יכולה לנוע בין 25 שעות. כדי פשוט לסיים את הליבה של העלילה של המשחק, יכול להיות עד 100 שעות תן או קח. זה אם אתה רוצה להשיג את מה שנקרא חווית משחק "שלמה" כלומר לאסוף את כל הנשקים, השריון והקסם החזקים ביותר, וגם ליישר דמויות עד לרמות מקסימליות.

הסיבה היחידה שהמשחק לא מקבל דירוג 10 במחלקה הזו היא העובדה שלמרות שפלוס דמויות הוא לא בעיה בתחילת המשחק ובאמצע המשחק, ברגע שדמות מגיעה לרמות הגבוהות יותר (מעל 60) זה הופך לתקופה מאוד תהליך מפרך ומייגע להעלות רמה של הדמות לפעמים לוקח שעות על גבי שעות להעלות דמות רק רמה אחת. אני אומר שזו הבעיה הנפוצה העיקרית ב-RPG של התקופה הזו. אבל, אם לא אכפת לך מהסוג הזה של מונוטוניות, המשחק הזה הוא בשבילך.

הדמויות ב-Final Fantasy 3 מציעות שורה של התקפות אינדיבידואליות חכמות. לכל דמות יש את הכישרונות המיוחדים שלה והשחקן יכול לבחור לנצל את הכישרונות של כל דמות או פשוט להתעלם מהם. חלק מהותי בכל Final Fantasy הוא קסם, והמשחק הזה אינו יוצא מן הכלל. יש שפע של קסמים זמינים לשחקן לשימוש, כל אחד מהם למד מהצטיידות של אספרים מסוימים.

ככל שהאספר מצויד יותר זמן, כך מתקבל יותר קסם מהאספר וברגע שעקומת הלמידה של האספר מגיעה ל-100%, כל הקסם הזמין מאותו אספר נלמד. ניתן ללמוד קסמים מסוימים משניים עד ארבעה אספרים, בעוד קסמים אחרים ניתן ללמוד רק מאספר ספציפי אחד. זה גורם לאספר להשתמש בתהליך חשיבה מושכל. השחקן חייב לתכנן את השימוש שלו באספרס כדי ללמוד את הלחשים הדרושים.

גרָפִיקָה:

שוב, אני משווה את זה למשחקי SNES אחרים. המשחק הזה הוא דו מימדי. פשוט וקל. הוא כולל תצוגה עילית של 3/4 ב-90% מהזמן וכולל גם עולם-על שמאז כמעט והוסר מרוב משחקי ה-RPG. הגרפיקה נחשבה עדכנית בשנת 1994 כאשר המשחק הזה יצא לאקרנים. יש טקסטורות צבע עשירות ושימוש טוב מאוד ביכולות הגרפיות של Mode-7 של ה-SNES הן בקנה מידה והן בסיבוב, אשר מוצגות במארז במיוחד כאשר הדמויות משתמשות בספינת האוויר לצורך תחבורה.

בכל הנוגע לעיבודים גרפיים בפועל, המשחק הוא דו-ממדי, כך שאם אתה מצפה לראות הליכה, מדבר, רינדור מלא בתלת-ממד, אין לך מזל. בסצנות שבהן הגרפיקה עשויה להיות מנופחת או מקרוב, הן הופכות לפוקסלות ככל שהן גדלות. מלבד הבעיות הללו, הגרפיקה לימינו, בהשוואה למשחקים אחרים שיצאו באותה תקופה, נחשבה למתקדמת למדי.

איכות קול:

כאן המשחק זורח. הציון עצום! נוצר על ידי Nobuo Uematsu הידוע בעולם, ישנם לפחות 100 שירים שונים במשחק (כולל ביצועים של הנושא הראשי) וכולל גם סצנה עם אחת הדוגמאות המוקדמות ביותר ל"שירה" בקול במשחקי וידאו. השירים כוללים פוליפוניה של 128 צלילים וסיפור מוזיקלי מפורט להפליא. מכיוון שהדיאלוג של המשחק מבוסס על טקסט, המוזיקה מאפשרת לשחקן להיות מעורב ברמה רגשית יותר עם המשחק הזה והדמויות מאשר משחקים רבים אחרים שיצאו באותו זמן.

יש שילוב נהדר של בס עמוק, מיתרי שירה ומקלדות מסונתזות כדי לשמור על המאזין מרותק ומעורב לאורך כל המשחק. יש מעט מאוד שירים שנמשכים פחות מחמש דקות מבלי לחזור על עצמם כך שהשחקן אף פעם לא באמת מקבל את התחושה המונוטונית המשעממת שבדרך כלל מלווה משחקים מה-SNES.

ערך שידור חוזר:

יש מעט מאוד משחקים שאפשר להשאיר אותם במשך שנים על מדף ואז להרים אותם ולשחק שוב באותה רמת מחויבות והנאה כמו Final Fantasy III. המשחק מהנה באותה מידה בכל פעם אחרת כפי שהיה בפעם הראשונה. למען האמת, עם כל המשימות הצדדיות והפריטים שניתן להשיג, כלי נשק, שריון וקסמים, המשחק עשוי להיות אחד ממשחקי ה-RPG הקשים ביותר שנוצרו עבור ה-SNES כדי להשיג משחק "מושלם" או 100 אחוז שלם. תמיד יש דרכים להרחיב את הקושי של המשחק ולהפוך כל משחק לחוויה ייחודית.

מוּשָׂג:

לא בדיוק החוד החדיש ביותר במשחקים, למשחק הזה יש את הנושא המוכר מאוד "הילחם במפלצות והשיג רמות לפני שנלחם בבוס האחרון והצלת העולם". בעוד ששחקן Action RPG ימצא את המשחק הזה מאוד חוזר על עצמו, המעריץ של גיימר ה-RPG בסגנון Turn Based יאהב אותו.

נקבה כדמות הראשית במשחק הוא מושג שלא נעשה בו שימוש רב לפני Final Fantasy III. זה נראה כמו רעיון מסוכן, אבל סקוור הצליח להשיג אותו ללא רבב. כמו כן, עם כל הדמויות האחרות במשחק, הסיפורים מתפתחים די יפה עבור כל דמות. זה מוסיף לעומק המשחק וגם לקונספט הבידור.

באופן כללי:

אם אתה מעריץ של סדרת Final Fantasy, אספן של משחקי וינטג', או אדם שמעוניין להסתבך בסדרה אך מודאג מהמורכבות של כותרי Final Fantasy החדשים יותר, המשחק הזה הוא בשבילך. Final Fantasy III נהדר לשחקן ה"אולד-סקול" ול"מתחילים" כאחד. יש לו סיפור נהדר, סאונד נהדר, והוא ישתלט על החיים שלך לכמה ימים אם תאפשר לו. הדמויות מקוריות, בעלות יכולות רבות ושונות לשימוש, ובעלות רגשות שהופכים את המשחק הזה לממש נהדר.

נראה של-NPC יש יותר השפעה במשחק הזה לעומת רוב הדמויות הראשיות הן מהדמיוניות ביותר שנתקלתי בהן. העיירות משתרעות, הגרפיקה מרתקת והסאונד עשיר ותוסס. הסיפור מתפתח היטב, ומסצינת הפתיחה, רוב השחקנים מכור. האויבים מגוונים ורבים והבוסים קשים תוך שהם לא בלתי אפשריים. אני ממליץ בחום על המשחק הזה לכל מי שיש לו SNES.Source by Shaun Rogers

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.tracsgame.com All Rights Reserved