כיפוף מגדר ב-MMORPGS

/
/
/
12 Views

רוב ה-MMORPGs, כגון Maple Story, RF Online ועוד רבים אחרים מאפשרים לשחקנים לחוות עולם פנטזיה מלא באורקים, אלפים, גמדים והרבה גזעים אקזוטיים אחרים. משחקים אלה גם מאפשרים לשחקנים לבחור לאיזה מין האווטרים שלהם יניחו. בעוד שמשחק כגזעים לא אנושיים נחשב לבלתי ראוי לציון, משחק כמין הפוך (המכונה כיפוף מגדר) תמיד היה נושא מפלג. סקרים נוכחיים מראים ש-85% משחקני ה-MMORPG הם גברים וכי לגברים יש סיכוי של עד פי 5 להתכופף מגדרית מנשים. המשמעות היא שבממוצע, לפחות מחצית מכל האווטרים הנשיים בעולם וירטואלי מגולמות על ידי גברים.

ישנן כמה סיבות מעשיות מאוד מדוע גבר יעדיף לשחק דמות נשית באינטרנט. למשל, ידוע ששחקנים אחרים נדיבים הרבה יותר עם פריטים ובהנחיית משחק לדמויות נשיות. נשים שמגלמות דמות גברית מוותרות על היתרון הספציפי הזה למגדר, מה שמסביר כנראה את נטיית הכיפוף המגדרית הנשית הנמוכה בהרבה. כמו כן, צוין שבגוף שלישי MMORPGS גברים רבים מעדיפים לבלות את שעות המשחק שלהם בבהייה בחלק האחורי של גוף נשי רזה ולא של גבר מגושם. רבים אינם מקבלים את הסיבות התועלתניות הללו לבדן כהסבר לכיפוף מגדר. יש החושדים שיש סיבות אפלות ופסיכולוגיות יותר לכך שגבר יתלבש בבגדי נשים, כלומר למעשה.

העובדה שגבר ירצה לגלם דמות נשית היא לעתים קרובות עדות מספיקה עבור רבים בקהילה המקוונת כדי לתייג מישהו כהומוסקסואל. אך באופן מפתיע, ארגונים פמיניסטיים רואים בכיפוף מגדר עוד סימן לדיכוי נשי. ברוב העולמות הווירטואליים, דמויות נשיות בקושי לבושות ומתברכות במה שנכנה "נכסים בשפע". זה סקסיזם מצד הגברים לרצות לשלוט בווטי העונג המלוטשים האלה, או לפחות כך הטיעון הפמיניסטי אומר. אין ספק שיש מיעוט קטן של גברים שמשתמשים בדמויות נשיות כדי לפנות לגברים אחרים באינטרנט, אבל האם האחריות הסופית לא מוטלת על הפרט בהגנה על עצמו מפני התקדמות בלתי רצויה באינטרנט?

הנושא יצא כל כך משליטה בכמה מקומות עד שמפרסמי משחקים וממשלות החליטו שהם צריכים להתערב. לאחרונה בסין פרסמה Shanda Entertainment, מפתחת גדולה של עולמות וירטואליים, כלל חדש שכל מי שרוצה ליצור אווטאר נשי חייב תחילה הוכיחו לחברה את מינם באמצעות מצלמת אינטרנט. מעניין שנשים שרוצות לגלם דמות גברית לא יצטרכו לעבור הליך זה. שחקנים רבים עמדו בפני מחיקת דמויות אם לאוואטרים הנשיים שלהם לא היו פנים נשיות להגן עליהם במצלמת האינטרנט. באופן לא מפתיע, שחקנים לבשו פאות והתאפרו כדי להטעות את המפתחים לתת להם לשמור על האווטרים שלהם. אולי שאנדה מצאה את הדרך המושלמת להפוך מגמות כיפוף מגדריות בין המינים – על ידי הצבת מחסומים נוספים מול מכופפי מגדר גברים ועידוד כיפוף מגדרי נשי. (על ידי אילוץ נשים "להוכיח" את המין שלהן) בקרוב עשויה להיות לסין העולם הווירטואלי הראשון שבו מחצית מהגברים הם נשים!Source by Omer Altay

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.tracsgame.com All Rights Reserved