המדריך לשחקן השחמט למשא ומתן

/
/
/
15 Views

מנהלי משא ומתן רבים עדיין משתמשים ב-Sun Tzu's אמנות המלחמה כהתייחסות סמכותית. כעת, בעוד שאמנות המלחמה עשויה להיות ספר לימוד קרב טוב; זה מדריך עלוב למשא ומתן מודרני. בואו נודה בזה; כל גישה המסתמכת על כינוי הצד השני 'האויב' תתקל בבעיות ביצירת הסכמים מועילים הדדיים!

עם זאת, האסטרטגיה והטקטיקות של משחקי מלחמה יכולות להוות לקחים רבים למשא ומתן. משחק מלחמה אחד שמלמד מאוד הוא שחמט.

עמדה וכוונה

כמו משא ומתן, כל מהלך במשחק שחמט כרוך בנקיטת עמדה. כל מה שהיריב שלך רואה זה שאתה מעביר את הכלי שלך מכיכר אחת לאחרת. שחמטאי מתחיל פשוט יגיב לזה עם מהלך נגד. שחקן מנוסה, לעומת זאת, ינסה לברר את הכוונה מאחורי המהלך. מה האסטרטגיה שלהם? מה המטרה שלהם לטווח ארוך? בעוד שמתחיל מתכנן את המהלך הבא שלו, שחקן מנוסה חושב לפחות שלושה מהלכים קדימה. כמו כן, מנהל משא ומתן מומחה יחפש תמיד את הכוונה מאחורי העמדה שאומצה; ובניגוד למשחק שח – אתה יכול לשאול.

שלוש שאלות

כששיחקתי שחמט בתחרות, פיתחתי תהליך משלי בן שלוש שאלות שבו השתמשתי כדי לבחון כל מהלך שעשה היריב שלי. אותן שלוש שאלות עובדות יפה כדי לעזור לך להבין את האסטרטגיה של הצד השני במשא ומתן.

שאלה 1: מה זה תוקף?

אילו מהעמדות (הצעות) שלי הם תוקפים? למה הם בוחרים להתמקד דווקא בזה? האם אני צריך להגן על עמדתי, או שהיא חזקה מספיק כדי לעמוד בפני עצמה כדי שאוכל להתעלם מהביקורת שלהם? ייתכן שתצטרך לחזק את היתרונות של ההצעה שלך אם אתה מרגיש שהם לא מעריכים אותם במלואם. לחלופין, אולי פשוט תזהה את זה כטקטיקה שמטריפה אותך וניתן לדחות אותה בבטחה. חלק מהמשא ומתן מאמינים שהם יכולים לגרום לך לשנות את עמדתך על ידי תקיפתה. המציאות היא שקריאת תיגר חזיתית על הרעיון של הצד השני יגרום להם להגן עליו, ולגרום להם לחפור עמוק יותר לתוך עמדתם המושרשת.

שאלה 2: על מה זה מגן?

האם הם מנסים לחזק הצעה שהוצעה בעבר? זה עשוי לתת תובנה לגבי סדרי העדיפויות שלהם. כדי לנהל משא ומתן בצורה היעילה ביותר, עליך להבין אילו סדרי עדיפויות יש לדרישות שלהם עבורם. אלה יתחלקו לשלוש קטגוריות:

1. 'חובה': יסודות שבלעדיו המשא ומתן יהיה חסר טעם

2. 'Nice-to-haves': דרישות שעליהן הם מוכנים להתפשר

3. טענות אמביט: דרישות שמשרתות תפקיד של קלפי מיקוח – ויתורים שאין להם עלות שבגינם אולי תסחור במשהו בעל ערך.

עליך להעריך כל מרכיב בהצעה שלהם כדי לקבוע לאיזו קטגוריה הוא נופל.

ייתכן שהם מתגוננים כי נפלתם בפח של תקיפתם; או כטקטיקה או בגלל שהם עצבנו אותך. זה עובד רק לעתים רחוקות. זכור, אתה לא צריך להוכיח שהם טועים – אתה רק צריך להוכיח שאתה צודק.

שאלה 3: מה זה פותח?

אתה יכול להזיז כלי שחמט אחד פשוט כדי להביא כלי אחר לשחק. באופן דומה, הצעה במשא ומתן עשויה לפתוח אפשרויות בתחומים שקודם לכן לא שקלתם. תמיד תהיה מוכן לחקור תחומים שאולי לא חשבת עליהם בהכנה שלך, כי זה עשוי להיות רק חתיכה אחת קטנה של ערך נוסף שמוציא את העסקה שלך מעבר לגבול.

התחום היחיד שבו אתה צריך לוותר על אנלוגיית השחמט הוא התוצאה. שחקני שחמט מקווים לצאת עם תבוסה מוחצת כשהיריב שלהם יודה וירחיק מפסיד. במשא ומתן, אתה תמיד צריך לחפש את ההגרלה המכובדת שגורמת לך לסיים בסיפוק ובכבוד הדדי.Source by Kevin J Ryan

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.tracsgame.com All Rights Reserved